Bo zdrowie jest najważniejsze!

Historia Monini

3 listopada 2016

Jeśli chodzi o włoskie firmy już same ich nazwy mówią wiele za te firmy. Stojące za tymi firmami rodziny to gwarancja jakości. Między innymi doskonałej jakości oliwy z oliwek, tradycji czy niezwykłej kultury. Niektóre z nich zostały przejęte przez duże międzynarodowe firmy. Cały czas jednak znajdą się również takie firmy, które nadal są prowadzone przez rodziny a mimo tego znane są na świecie. Taką firmą będzie między innymi rodzinne przedsiębiorstwo Monini. (http://sklep.puregreen.pl/monini)

Siedziba firmy

Od samego początku firma ma swoją siedzibę w Spoleto, w regionie Umbria określonym jako Zielone serce Włoch ze względu na położenie w centrum kraju oraz mocno zalesione tereny. Łagodny klimat i korzystnie ukształtowany teren zapewni dobre zbiory oliwek i to właśnie z nich powstaje doskonała oliwa o wspaniałym aromacie i smaku. Początki W 1920 roku Zefferino Monini kierując się instynktem zdecydował się na produkcję oliwy z oliwek extra vergine. Był przekonany, że właśnie do niej należeć będzie przyszłość. Działania wojenne zahamowały ekspansje firmy jednak po wojnie za sprawą młodzieńczego entuzjazmu czterech synów firma zaczęła się sprawnie rozwijać.

Oliwa Monini

Kierownictwo firmy uważa, że nie można spoczywać na laurach. Widząc, że gwarancja sukcesu to innowacyjność w latach 50-tych firma Monini jako pierwsza wprowadziła do oferty pierwsze butelki na oliwę zamiast antałków.

Produkcja oliwy

Nr 1 we Włoszech

Na włoskim rynku firma Monini jest jedyną liczącą się firmą, która nadal jest w rękach jednej rodziny, która ją założyła. Inaczej niż inne znane włoskie marki przejęte najczęściej przez duże międzynarodowe korporacje.

Rozwój

W latach 60-tych firma przeniosła się do nowej siedziby i tam uruchomione zostały nowe linie produkcyjne, które wykorzystywały nowoczesne technologie i doskonały system kontroli jakości. Przeprowadzone były pierwsze działania reklamowe, które miały wpłynąć na rozpoznawalność marki. Hasło „Una spremuta di olive” stanowi kwintesencję działań firmy i towarzyszy nam do dnia dzisiejszego. W roku 1991 na czele firmy stanęły wnuki założyciela. Firma na światowym rynku produkcji oliwy z oliwek ma ugruntowaną pozycję i traktowana jest jako potentat. Już trzecie pokolenie rodziny jest w stanie sprawnie zająć się firmą i prowadzi ją w taki sposób, że niezmiennie jej pozycja jest doskonała.

To może Cię zainteresować