Bo zdrowie jest najważniejsze!

Ostateczny przewodnik po zasobach ogrodniczych na UW i poza nim

10 września 2022

Ostateczny przewodnik po zasobach ogrodniczych na UW i poza nim

Posted on Kwiecień 7, 2014 by Blair Maurer. This entry was posted in Jedzenie dobrze, Zaangażowanie zainteresowań. Bookmark the permalink.

Moja mama ma zielony kciuk. Utrzymywała piękny ogród kwiatowy w naszym bocznym podwórku i pielęgnowała azalie, rodie i forsycje, które wyłożyły nasz frontowy spacer. Tutaj w Seattle, kiedy widzę, że jaskrawożółta forsycja wybucha pod wiosennym słońcem, natychmiast myślę o jasnym rzędzie, który otaczał nasz podjazd.

Zielone kciuki nie są czymś oczywistym. Ale żyjemy w miejscu, które obfituje w okazje do nauki wszystkich rodzajów ogrodnictwa. Zebrałem kilka nadchodzących wydarzeń, zasobów UW i działań rolniczych społeczności, które możesz odwiedzić, wziąć w nich udział i cieszyć się nimi. Weź więc rękawiczki, kielnię i zacznij kopać!

Sprzedaż roślin
Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem warzywnym jak ja, będziesz potrzebował kilku startów i na szczęście dwie niesamowite wyprzedaże roślin są tuż za rogiem.

FlorAbundance to wiosenna wyprzedaż roślin organizowana przez Fundację Arboretum. Specjalistyczne szkółki oferują lokalnie uprawiane rośliny jednoroczne, byliny, krzewy, drzewa i rośliny jadalne. W tym roku FlorAbundance powraca do Magnuson Park w nowo wyremontowanym budynku 30. Bezpłatny parking i wstęp.

 • Sobota, 26 kwietnia, godz. 9.00 - 17.00.
 • Niedziela, 27 kwietnia, 10.00 - 15.00.

Nie przegap wyprzedaży roślin Fundacji King County Master Gardener. Weź wózek i wypełnij go kwiatami, roślinami, warzywami i ziołami. Jest to główne miejsce przeznaczenia dla początkujących pomidorów - Early Girls, Lemon Boys, Sungolds i Super Fantastics to tylko niektóre z odmian, które są szybko wykupywane. Centrum Miejskiego Ogrodnictwa organizuje to coroczne wydarzenie, a dodatkową atrakcją jest zwiedzanie ich pięknych terenów. Bezpłatny parking i wstęp, ale kup bilet na loterię o wartości 2 dolarów, aby wesprzeć fundację Master Gardener Foundation of King County. Pierwsza nagroda to $750 w gotówce. Znajduje się przy 3501 NE 41st Street, Seattle.

 • Sobota, 3 maja, 8 rano - 5 po południu.
 • Niedziela, 4 maja, 10.00 - 15.00.

Darmowe zajęcia i rozmowy
Ogrody botaniczne UW, znane powszechnie jako Arboretum, organizują zajęcia edukacyjne dla dorosłych oraz bezpłatne wykłady dla mistrzów ogrod nictwa dla wszystkich, od nowicjuszy po profesjonalistów w dziedzinie ogrodnictwa. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Oto tylko próbka nadchodzących wykładów mistrza ogrodnictwa:

 • Intensywne ogrodnictwo warzywne, sobota, 19 kwietnia, godz. 10 - 11.
 • Zioła kulinarne, sobota, 17 maja, godz. 10-11.
 • Jak, dlaczego i jak stosować kompostowanie w ogrodzie i kuchni, sobota, 12 lipca, godz. 10-11.

Kwiaty w szklarni botaniki UW

Czy mieszkasz w Wallingford, Fremont lub Phinney? Czy kiedykolwiek przechadzałeś się tym ślepym zaułkiem w Wallingford, który otwiera się na ogród społeczny w Good Shepherd Center? To jest właśnie potężny Seattle Tilth: miejskie ogrodnictwo w najlepszym wydaniu i niesamowite lokalne zasoby. Od 1978 r. mieszkańcy Seattle sadzą, uczą i cieszą się bogactwem organicznego ogrodnictwa w sercu miasta. Poznaj działki społeczne, ogród dla dzieci i obserwuj techniki zbierania wody deszczowej, kompostowania odpadów spożywczych i wiele innych.

Seattle Tilth oferuje niedrogie, lokalne zajęcia. Jako wolontariusz prowadzący ogród dla klasy mojego syna, musiałem zadzwonić na ich gorącą linię ogrodniczą i, wybaczcie kalambur, zasypać ich pytaniami. Ponieważ jeśli chodzi o ogrodnictwo na północnym zachodzie, zdecydowanie potrzebuję nauczyciela (i jestem wdzięczna ludziom z gorącej linii za ich życzliwość i pomoc).


Darmowe kliniki i warsztaty
Jestem wieloletnim miłośnikiem Arboretum. Spacerowałam Azalea Way z przyjaciółmi, piknikowałam pod drzewami wiśniowymi z rodziną, a nawet uczestniczyłam w ślubie przyjaciółki. Kiedy idę z rodziną, parkujemy przy Graham Visitors Center, gdzie często widzimy znak "Zapytaj Mistrza Ogrodnika". Pytaliśmy ich, jak przycinać nasze hortensje i gdzie posadzić ciemierniki, a to, co w nich uwielbiam, to fakt, że słuchają cicho i udzielają ci bez pośpiechu fachowych porad.

Mistrzowie ogrodnictwa prowadzą darmowe kliniki w dziesiątkach miejsc od Auburn do Woodinville. Te nieustraszone dusze są gotowe na twoje pytania i są znane z diagnozowania twoich najtrudniejszych problemów z uprawą. Przynieś prawdziwą roślinę, lub dobry wycinek rośliny. Ale nie przynoście zdjęć!

Znajdź wszystkie kliniki i warsztaty na stronie King County Master Gardeners. A jeśli jesteś mieszkańcem Wschodu, darmowe warsztaty w Bellevue Demonstration Garden, od 10:30 do południa, w tym:

 • Northwest Tomatoes, sobota, 26 kwietnia
 • Bountiful Berries, sobota, 7 czerwca
 • Ogród w cieniu, sobota 12 lipca.

Spacery po ogrodzie
Dla mnie częścią ogrodnictwa jest spacerowanie po przyrodzie w poszukiwaniu inspiracji. W Arboretum znajdziesz wiele darmowych lub prawie darmowych spacerów. Zapraszamy na Curator Talks prowadzone przez Raya Larsona, kuratora Living Collections, aby poznać zakres kolekcji roślin w naszym 230-hektarowym Arboretum.

 • Wtorek, 8 kwietnia, 7 - 8:30 p.m.

W środę odbędzie się spacer z Johnem Wottem, byłym dyrektorem Arboretum i emerytowanym profesorem, który omówi historię i projekt Arboretum. Lub zaplanuj pachnący letni dzień z Woodinville Lavender Tour w lipcu. Sprawdź stronę UW Botanic Gardens, aby uzyskać listę wydarzeń.


Farma kampusowa i produkty lokalne

Tutaj na kampusie możesz sprawdzić UW Farm, gdzie studenci i pracownicy mają okazję przyjrzeć się miejskiemu rolnictwu i zrównoważonemu rozwojowi. UW Farm's Botany Greenhouse to ogród demonstracyjny i przestrzeń do spotkań. Wpadnij i sprawdź ogród ziołowy, ule pszczele i piec cob! Połącz się z UW Farm na wydarzenia.

Czas na lunch w UW Farm.

Pokaż swoje wsparcie dla lokalnych rodzin, w tym Seattle Youth Garden Works, gdzie lokalna bezdomnai niezadłużona młodzież łączy się z mentorami, aby odkryć radość z pracy w ogrodzie.Kup swoje świeże produkty na ich stoisku na University District Farmer's Market. Pokaż swoją kartę Husky w pierwszą sobotę każdego miesiąca, aby otrzymać kupon zniżkowy o wartości 2 dolarów!

Chętnie usłyszę, co jest dla Was inspirujące, gdy pielęgnujecie swoje ogrody i działki. Jakieś specjalne odmiany pomidorów, które uwielbiacie? Jakieś rośliny lubiące cień, które polecacie? Zostawcie komentarz poniżej. I do zobaczenia na wyprzedaży roślin!

Piszę dla działu HR Marketing & Communications na UW. Bardzo się cieszę, że jestem tu na UW, ponieważ jestem wielkim zwolennikiem edukacji publicznej. Moje publiczne liceum miało wszystko: świetny program muzyczny, drużyny sportowe do wyboru i nauczycielkę francuskiego, która pochodziła z Paryża. Ukończyłam studia licencjackie w Hunter College/CUNY, a mój tytuł magistra uzyskałam w Brooklyn College/CUNY.

To może Cię zainteresować