Bo zdrowie jest najważniejsze!

Smoothie ananasowe z jarmużem

26 maja 2021

Ananasy są podstawą w moim domu. Są one nie tylko idealne na letnie miesiące - są pysznym przysmakiem przez cały rok... szczególnie w przepisie na ananasowe smoothie. W zimie, ich jaskrawy kolor i wyrazisty smak może być przypomnieniem, że lato jest w drodze - haha! Oprócz tego, że sprawia, że chciałbyś być na plaży, ananasy są wyjątkowo dobre w zapobieganiu chorobom serca. Potas, witamina C i enzym zwany bromeliną ciężko pracują, aby utrzymać serce w zdrowiu. Dlaczego jest to takie ważne?

Jak ananas pomaga sercu

Choroby serca są najczęstszą przyczyną zgonów w USA, mimo że można im zapobiec. Wysokie ciśnienie krwi jest czynnikiem przyczyniającym się do tej choroby i może również powodować kilka innych, takich jak pękanie naczyń krwionośnych, zmniejszenie funkcji nerek i utrata wzroku. Brzmi przerażająco, prawda?! Wysoki poziom sodu jest często przyczyną wysokiego ciśnienia krwi i jeśli zostanie wyeliminowany, może zapobiec tym problemom. Potas zawarty w ananasie bezpośrednio przeciwdziała sodowi i w naturalny sposób obniża ciśnienie krwi. Hip-Hip-Hooray!

Witamina C w ananasowym smoothie

Kolejnym potężnym składnikiem ananasów jest witamina C, która zapobiega chorobom serca na dwa sposoby. Po pierwsze, utrzymuje naczynia krwionośne w dobrym stanie. Po drugie, obniża poziom cholesterolu. Mocne ściany tętnic zapewniają, że krew jest w stanie podróżować po całym organizmie bez zatrzymywania się. (Czy wyobrażasz sobie Panią Frizzle i Magiczny szkolny autobus? Ja tak!) Witamina C również równoważy poziom cholesterolu, współpracując z bromeliną, aby upewnić się, że płytka nazębna nie ma szansy się odkładać.

Korzyści zdrowotne wynikające z obecności bromelainy w ananasie

Ananas jest najbogatszym źródłem bromelainy, enzymu o niesamowitych właściwościach leczniczych, które nie ograniczają się tylko do zapobiegania chorobom serca. Ponieważ skupiamy się na sercu, porozmawiajmy o tym, jak supermoc bromelainy może być wykorzystana w celu uniknięcia chorób serca.

Bromelaina pomaga rozbijać skrzepy krwi, czynnik przyczyniający się do chorób serca i udaru mózgu. Bromelaina działa również w celu powstrzymania płytek krwi przed sklejaniem się i uniemożliwieniem przepływu krwi w całym organizmie. Jest to naturalny odpowiednik codziennego zażywania aspiryny w celu zapobiegania chorobom serca.

3 więcej ananas smoothie przepisy

  • Beginner's Luck Green Smoothie: to jest wielki jeden dla dzieci!
  • Tropikalny oczyszczacz z kurkumy na stany zapalne: jeśli zmagasz się ze stanami zapalnymi, ten smoothie jest dla Ciebie.
  • Tropikalne Oczyszczanie Skóry: pomoże pokonać przebarwienia i uzyskać świecącą skórę

To może Cię zainteresować