Bo zdrowie jest najważniejsze!

Kale Mango Smoothie

26 maja 2021

Z każdym łykiem tego pysznego Jarmużowego Smoothie z Mango poczujesz się jak na mini-wakacjach. I nie pozwól, aby jarmuż Cię onieśmielił! Jeśli dopiero zaczynasz miksować z jarmużem, ten koktajl pomoże Ci się w tym odnaleźć. Tropikalne owoce i mleko kokosowe nadają temu smoothie wspaniały smak i konsystencję, jak w koktajlu mlecznym - tyle że zdrowym!

Uwielbiamy blendować z różnymi płynnymi bazami, a w przypadku tego przepisu na smoothie wybraliśmy mleko kokosowe.

Jaki rodzaj mleka kokosowego w smoothie?

Zespół rawkstar jest podzielony co do tego, jaki rodzaj użyć. Niektórzy woleli gęstszy, bogatszy smak mleka kokosowego z puszki. Inni lubią rodzaj w kartonie, stabilny na półce lub przechowywany w lodówce. Podsumowując: nie ma to większego znaczenia - tak długo, jak długo trzymasz się z dala od tych słodzonych! Skup się na składnikach i wybierz ten z najmniejszą ilością dodatków.

Ostatecznie, zawsze zalecamy używanie tego, co lubisz najbardziej, do czego masz dostęp i co pasuje do Twojego stylu życia i/lub budżetu.

Pełnotłuste mleko kokosowe ma więcej kalorii i tłuszczu, ale też bardziej syci, co czyni je dobrą bazą płynną do zastępowania posiłków.

Czy powinienem użyć świeżego czy mrożonego mango?

Zazwyczaj kupuję mrożone mango do moich smoothie. Jest to tańsze, łatwiejsze i naturalnie schładza smoothie. Jednak możesz również użyć świeżego mango. Jeśli uda Ci się zdobyć garść na wyprzedaży, obierz je, pokrój w kostkę i zamroź samodzielnie!

Dlaczego ten smoothie z jarmużu i mango jest pyszny!

Ciemne, liściaste zieleniny są jednymi z najgęstszych składników odżywczych i najzdrowszych pokarmów na naszej planecie. Jedzenie (lub picie) zieleniny dostarcza organizmowi wielu składników odżywczych. Dlatego właśnie uwielbiamy włączać je do tego przepisu na Kale Mango Smoothie! Jeśli nie lubisz jarmużu, zamień go na inną zieloną roślinę liściastą, którą lubisz. Nie może być źle ze szpinakiem!

Jarmuż jest doskonałym źródłem witamin A, C i K. Zawiera również umiarkowane ilości wapnia, żelaza, magnezu, potasu i witaminy C. Jarmuż jest naturalnie niskosodowy i niskokaloryczny - jedna filiżanka surowego, posiekanego jarmużu ma tylko 34 kalorie.

Znaczna ilość fitochemikaliów zawartych w jarmużu może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób przewlekłych i stanów zapalnych. Jarmuż zawiera luteinę i zeaksantynę, które mogą pomóc w zapobieganiu tworzenia się zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej. Miażdżyca, stwardnienie i zwężenie tętnic, może być zapobiegane przez dietę bogatą w luteinę.

5 innych smoothie z jarmużu

  • Jarmużowe Smoothie Bananowe
  • Jarmużowe smoothie z awokado
  • Jarmużowe Combo Smoothie Szpinakowe
  • Tropikalny Jarmuż Smoothie
  • Jarmużowe smoothie z ananasem

To może Cię zainteresować